chammied ازدواج اصفهان دستگاه آسیب های اجتماعی

chammied: ازدواج اصفهان دستگاه آسیب های اجتماعی اصفهان ابراهیمی جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی دراردستان

گت بلاگز وب‌گردی سیارکی که اقتصاد دنیا را ترساندن می‌کند!

ناسا سیارکی را بررسی می‌کند که چنانچه روزی بتوان آن را به زمین آورد، پیامد آن سقوط اقتصاد جهانی خواهد بود. ولی آیا واقعا آژانس فضانوردی آمریکا قصد دارد این

سیارکی که اقتصاد دنیا را ترساندن می‌کند!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، ناسا مدت های زیادی است سفر به مریخ را که بزرگترین پروژه تاریخ فضانوردی خود می داند، دنبال می کند. ولی جالب است که بدانید آژانس فضانوردی آمریکا توجه خاص ای به سیارک ها نیز دارد.

عبارات مهم : سیاره
ناسا سیارکی با نام ۱۶ Psyche را بررسی می کند. علت توجه خاص ی ناسا به این سیارک این است که تمام آن از آهن و نیکل تشکیل شده است است و در حقیقت می توان آن را معدنی عظیم و با ارزش از فلزات مورد نیاز بشر دانست.

برآورد شده است است که این سیارک حاوی مقادیر زیادی آهن به ارزش باور نکردنی ۱۰ هزار کوادرلیون دلار می باشد. به همین علت محققان بر این باورند که اگر به فرض بتوان این سیارک را به زمین انتقال یافته کرد، اقتصاد جهانی که بالغ بر ۷۸ تریلیون دلار ارزش دارد، به دفعات سقوط خواهد کرد.

از زمانی که ناسا این سیاره را کشف کرد و منابع عظیم آن در دنیا خبرساز شد، خیلی ها دلواپس آن بودند که اگر ۱۶ Psyche به زمین انتقال یافته شود، کل معادلات اقتصادی دنیا به هم خواهد ریخت. ولی خبر خوشحال کننده این است که با در نظر گرفتن پایداری اقتصادی حاکم بر جهان، ناسا برنامه و طرحی را جهت انتقال این سیارک به زمین ندارد و صرفا به بررسی آن می پردازد.

لیندی الکینز یکی از دانشمندان ارشد ناسا و مدیر دانشکده زمین و اکتشافات فضایی دانشگاه آریزونا راجع به ی این عنوان گفت: ۱۶ Psyche یک جرم فضایی غول پیکر بوده که تلاش جهت انتقال یافته کردن آن به سیاره زمین کاری غیرمنطقی هست.

منبع : کلیک

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیاره | انتقال | اقتصاد | اقتصادی | اقتصاد دنیا | سیاره | ناسا |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog