chammied ازدواج اصفهان دستگاه آسیب های اجتماعی

chammied: ازدواج اصفهان دستگاه آسیب های اجتماعی اصفهان ابراهیمی جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی دراردستان

گت بلاگز ایلام آغاز طرح بازرسی و کنترل بازار در استان

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: طرح بازرسی، نظارت و کنترل کالاهای پر مصرف در ماه مبارک رمضان در مراکز عرضه و توزیع کالا این استان از سوی استاندارد شروع شده است

آغاز طرح بازرسی و کنترل بازار در استان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، مهناز همتی اظهار کرد: با شروع ماه مبارک رمضان و بدلیل حساسیت مصرف کالاها بخصوص در حوزه صنایع غذایی، طرح بازرسی و کنترل بازار حالت خاص و ضربتی پیدا می کند.

عبارات مهم : ایلام
وی افزود: با اجرای این طرح از طریق آزمون ها و کنترل هایی که بر روی کالاهای مصرفی و مورد نیاز شهروندان صورت می گیرد از رسیدن مواد غذایی، سالم بهداشتی و با کیفیت بدست روزه داران اطمینان حاصل می شود.

مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: در اجرای این طرح انواع کالاهای پرمصرف از جمله شکر، قند، برنج، شیر پاستوریزه، پنیر، زعفران، خرما، کشک، آرد گندم از سوی تیم های نظارتی استاندارد مورد بازرسی قرار می گیرند.

همتی با اشاره به زیاد کردن میزان مصرف زولبیا و بامیه در این ماه ضمن هشدار نسبت به تولید غیراستاندارد این محصول گفت: تولید کنندگان موظف هستند جهت تولید این محصول از روغن های خوراکی دارای نشان استاندارد و مخصوص سرخ کردن که در برابر حرارت دارای مقاومت بالایی هست، استفاده کنند.

وی از بازرسی مستمر ترازوهای مورد استفاده اصناف در این استان نیز خبر داد و یادآور شد: بدلیل تولید و عرضه زیاد کالاهای مصرفی، کنترل و آزمون ترازوهای مورد استفاده در مراکز عرضه و فروش این کالاها با جدیت بیشتری در دستور کار این اداره کل واقع شده است است و به طور دوره ای و مستمر این مراکز مورد پایش و سنجش قرار می گیرند.

مدیرکل استاندارد ایلام اضافه کرد: همه محصولات تولید داخل مشمول رعایت استاندارد اجباری، ملزم به درج کد 10 رقمی منحصر به فرد در زیر نشان استاندارد روی بسته بندی کالا هستند و شهروندان با ارسال این کد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند اطلاعاتی مشمول بر نام واحد تولیدی، نام محصول، اوضاع پروانه کاربرد علامت استاندارد و تاریخ انقضای آن را دریافت کنند.

انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: ایلام | بازار | محصول | کنترل | محصولات | استفاده | استاندارد | ایلام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog