chammied ازدواج اصفهان دستگاه آسیب های اجتماعی

chammied: ازدواج اصفهان دستگاه آسیب های اجتماعی اصفهان ابراهیمی جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی دراردستان

گت بلاگز اصفهان اعتیاد 1.9 درصدی در استان اصفهان

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان گفت: یکی از راهکارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی استفاده از ظرفیت سمن‌ها و سرمایه‌های اجتماعی هست.

اعتیاد 1.9 درصدی در استان اصفهان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمود ابراهیمی امروز در جلسه کارگروه آسیب های اجتماعی شهرستان اردستان با اعلام این مطلب که بااهمیت ترین و اولویت دارترین بحث آسیب های اجتماعی طلاق هست، اظهارکرد: ظرف مدت 10 سال گذشته از هر 10 ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می شد ولی در حال حاضر از هر 4 ازدواج یکی منجر به طلاق می شود.

وی افزود: بحث مهم دیگری که در حوزه آسیب های اجتماعی با آن روبرو هستیم اعتیاد بوده که 1.9 درصد جمعیت استان اصفهان را در برمی گیرد؛ همچنین حاشیه نشینی از دیگر مباحث مهم است چراکه در کشور بالای 12 میلیون حاشیه نشین وجود دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان گفت: باید در حوزه پرسشها اجتماعی نگاه ها عوض کردن کرده تا مکرراً نخواهیم یکدیگر را مقصر کنیم؛ نباید مردم را در پرسشها متفاوت اجتماعی نامحرم بدانیم بلکه باید مرتباً به مردم اطلاع رسانی کرده و این پرسشها را با کمک دستگاه های متفاوت اجرایی حل کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهای مقابله با آسیب های اجتماعی استفاده از ظرفیت سمن ها و سرمایه های اجتماعی هست؛ همچنین عدم استفاده از ائمه جمعه، فرهیختگان، دانشمندان و دانشجویان در این زمینه از جمله دلایل عدم موفقیت در مقابله با آسیب های اجتماعی است.

اعتیاد 1.9 درصدی در استان اصفهان

ابراهیمی با اشاره به این اوضاع بیان کرد: آمار، اطلاعات و تقسیم کار ملی باید با بودجه و زمانبندی خاصی انجام گیرد؛ میثاق نامه طلاق با همکاری دستگاه های متفاوت تدوین شده است و همه دستگاه ها باید آن را امضا کنند؛ تا آخر امسال این میثاق نامه باید با برنامه ای منظم و کار کارشناسی شده است کامل شود تا تشکیل اتاق های اندیشه ورز امور در این زمینه ساماندهی شوند.

وی خاطرنشان کرد: باید امور محله محور و مسجدمحور انجام گرفته و کارهای فرهنگی با راه اندازی اتاق های فکر فرهنگی و همکاری اداره جات مربوطه انجام بگیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان اذعان داشت: محورهای مهم که در امور اجتماعی بیان شده، در درجه اول تشکیل اتاق های فکر فرهنگی هست، دومین محور نیز ایجاد رصدخانه های فرهنگی بوده که شهرداری اصفهان متولی آن است.

وی ادامه داد: همچنین سومین محور امور اجتماعی آمایش سرزمین فرهنگی بوده و چهارمین بحث ایجاد ستاد صیانت و منشور حقوق شهروندی هست؛ پنجمین و آخرین محور این موضوع، بهداشت و سلامت است که در منطقه اردستان مهمترین بحث پیشگیری از بیماری سالک هست.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان گفت: یکی از راهکارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی استفاده از ظرفیت سمن‌ها و سرمایه‌های اجتماعی هست.

عبارات مهم : ازدواج

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: ازدواج | اصفهان | دستگاه | آسیب های اجتماعی | اصفهان | ابراهیمی | جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی | دراردستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog